Naslovna Saopštenja i vesti PSG: Država prisluškuje opoziciju, narodna poslanica Anna Oreg meta režimskog nadzora 4 Nov 2025 Saopštenja i vesti Pokret slobodnih građana najoštrije osuđuje saznanja da je narodna poslanica PSG-a, Anna Oreg, bila nezakonito predmet operativnog nadzora bezbednosnih službi, čime je grubo prekršen Ustav i zakoni Republike Srbije. Ovo je skandalozna i nedopustiva zloupotreba bezbednosnog aparata države u političke svrhe, koja jasno pokazuje da je Bezbednosno-informativna agencija postala deo stranačke mašinerije Srpske napredne stranke. Prisluškivanje narodnih poslanika, legalno izabranih predstavnika građana, predstavlja brutalno gaženje osnovnih demokratskih principa i urušavanje Ustava. Umesto da štiti građane i državu, bezbednosni aparat se koristi za praćenje, zastrašivanje i montiranje procesa protiv političkih neistomišljenika. „Ovo je jasni dokaz zloupotrebe državnog bezbednosnog aparata. Da bi neko bio na takvim opsežnim merama treba da postoji osnovana sumnja da je neko lice pretnja po nacionalnu bezbednost , da učestvuje u pripremanju ili sprovođenju nekog krivičnog dela i slično što je u mom slučaju potpuna izmišljotina. Tvrdim da su ove mere tu isključivo da bi se pratili i prisluškivali politički neistomišljenici. Ovo je jasan dokaz u kakvoj autokratskoj kriminalnoj državi živimo čiji bezbednosni informativni aparat radi u službi srpske napredne stranke a ne u interesu stvarne bezbednosti države“, izjavila je Anna Oreg, narodna poslanica Pokreta slobodnih građana. Posebno je zabrinjavajuće što je, na osnovu nelegalnog prisluškivanja naše poslanice, tužilaštvo došlo do snimaka koji su iskorišćeni za hapšenje naših članova i određivanje pritvora pod apsurdnom optužbom za pokušaj rušenja ustavnog poretka. Time je pravosuđe postalo produžena ruka političke represije. Ovakva praksa je nezamisliva u iole civilizovanim i demokratskim društvima. Umesto da odgovaraju oni koji zloupotrebljavaju institucije, u Srbiji se hapse oni koji slobodno misle, govore i deluju. Pokret slobodnih građana je danas najprogonjenija politička organizacija u zemlji, ali nas ni pritisci, ni pretnje, ni nezakonita prisluškivanja neće ućutkati. Nastavićemo da se borimo za slobodu, pravdu i državu u kojoj će institucije služiti građanima, a ne vladajućoj partiji.