PSG: Budućnost Srbije je evropska i o njoj moramo da govorimo već danas

PSG: Budućnost Srbije je evropska i o njoj moramo da govorimo već danas

„Kampanjom ‘Evropski gradovi’ želimo da pokažemo da Evropska unija nije tema za političke elite, već za svakog građanina. Kada biramo između uređenih javnih površina i zapuštenih gradova, između kvalitetnog obrazovanja i odlaska mladih, između funkcionalnih institucija i partijskog upravljanja, biramo između evropskih i neevropskih standarda. Zato Srbija nema važniji politički zadatak od toga da postane deo Evropske unije“, izjavila je Zorica Damjanović, poverenica Pokreta slobodnih građana za Novi Sad, na današnjem događaju „Evropski gradovi“ na Trgu slobode u Novom Sadu.

Građani Novog Sada danas su imali priliku da kroz interaktivnu postavku vide kako evropski standardi izgledaju u praksi i šta članstvo Srbije u Evropskoj uniji konkretno znači za njihove gradove, komunalnu infrastrukturu, javni prevoz, zaštitu životne sredine, obrazovanje i kvalitet svakodnevnog života.

„Želimo da razgovor o evropskim integracijama vratimo građanima. Evropska unija nije tema samo za političare i birokrate, već pitanje koje određuje kako će izgledati naši gradovi, kakve će prilike imati mladi i da li ćemo živeti u uređenom društvu. Dok zemlje regiona ubrzano napreduju ka članstvu, Srbija zbog pogrešne politike vlasti godinama gubi vreme i propušta razvojne šanse“, rekao je potpredsednik PSG-a Aris Movsesijan.

Pokret slobodnih građana smatra da je neophodno da se već danas govori o Srbiji posle ovog režima i o politici koja će uslediti nakon njegove smene. Građanima nije potrebna samo promena vlasti, već jasan plan razvoja zemlje zasnovan na evropskim vrednostima, vladavini prava, snažnim institucijama i ekonomskom napretku.

Zato PSG aktivno radi na stvaranju snažnog proevropskog fronta koji će građanima ponuditi jasnu političku alternativu i nedvosmislen pravac kretanja Srbije. U tom procesu dobrodošli su svi pojedinci, organizacije i politički akteri koji dele uverenje da je budućnost Srbije u Evropskoj uniji i koji žele da učestvuju u izgradnji moderne, demokratske i evropske Srbije.

Kampanja „Evropski gradovi“ biće nastavljena i u drugim gradovima širom Srbije, sa ciljem da građanima približi konkretne koristi evropskih integracija i pokaže da evropski standardi nisu daleka ideja, već realna mogućnost za bolji život u svakom mestu u našoj zemlji.